سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
بر اساس وسیله نقلیه
نوع خودرو :
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

چرخ خیاطی

یکی از وسایلی که سالیان بسیار زیادی است در خانه ها به کار میرود چرخ خیاطی میباشد. هر چند که امروزه مردم بیشتر دوخت و دوز های خود را به خیاطی ها واگذار میکنند اما هنوز هم افرادی هستند که در خانه از چرخ خیاطی استفاده میکنند. چرخ خیاطی در کارگاه های تولید پوشاک نیز کاربرد دارد. چرخ خیاطی های جدید مانند چرخ خیاطی های قدیمی نیستند که تنها از چند امکانات کوچک برخوردار باشند. چرخ خیاطی های جدید و مدرن امکانات بسیار بیشتری دارند که باعث شده اند تا روند دوخت و دوز به راحتی انجام شود. یکی از امکاناتی که در هر چرخ خیاطی جدیدی باید وجود داشته باشد سوزن نخ کن است. در گذشته برای اینکه خیاط بتواند سوزن را نخ کند باید از چشمان قوی و همچنین دستانی بدون لرزش برخوردار بود. سوزن نخ کردن در دستگاه های قدیمی زمانگیر بود و باعث میشد تا روند انجام کار بسیار کند شود. چرخ خیاطی های جدید به گونه ای طراحی شده اند که به طور اتوماتیک نخ را به داخل سوراخ سوزن فشار داده و آن را برای انجام دوخت و دوز آماده میکنند.

یکی از امکاناتی که در چرخ خیاطی برای دوخت انواع پارچه مورد استفاده زیادی دارد سوزن پایین میباشد. سوزن پایین در حقیقت این ویژگی را در اختیار خیاط قرار میدهد تا بتواند بعد از توقف دستگاه سوزن را در حالت پایین و یا بالا نگاه دارد. اما این ویژگی چه کاربردی در دوخت و دوز دارد؟‌ با این ویژگی میتوانید سوزن را نسبت به ضخامت پارچه تنظیم کنید. برخی از پارچه ها نازک و برخی دیگر ضخیم هستند که باید سوزن را نسبت به ضخامت آنها تنظیم نمود.

جا دکمه زن یکی از امکاناتی است که در چرخ خیاطی های جدید وجود دارد. جا دکمه زن در چرخ خیاطی های جدید به صورت یک مرحله ای انجام میشود. اما یک مرحله ای بودن جا دکمه زن به چه معناست؟ جا دکمه زن یک مرحله ای میتواند در یک مرحله جا دکمه را ایجاد کند. اگر این ویژگی در چرخ خیاطی وجود نداشته باشد باید از دستگاه های جانبی برای اینکار استفاده نمود که این خود زمانگیر است.

در چرخ خیاطی های قدیمی تنها یک نوع دوخت وجود داشت ولی چرخ خیاطی های جدید از چند حالت دوخت برخوردار هستند. از جمله انواع دوختی که این چرخ خیاطی ها میتوانند انجام دهند میتوان به دوخت مستقیم،‌ کوک زیگزاگ، دوخت دکمه و کوک چپ و راست اشاره نمود.

بیشتر فروشگاه ها مدل های کمی از چرخ خیاطی را عرضه میکنند که البته دراین میان فروشگاه لوازم خانگی کالا منیجر انواع مدل های چرخ خیاطی را به همراه ضمانتنامه و با بهترین قیمت عرضه میکند.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()